Lokalita Bohemians bude mít novou tvář

13. 1. 2022

Tak by se dal shrnout výsledek jednání, která jsme během letošního roku vedli s magistrátem hl. m. Prahy. Shodli jsme se na výstavbě sportovní haly severně od budovy Gymnázia Přípotoční, rekonstrukci fotbalového areálu Ďolíček a výstavbě domu pro městské nájemní bydlení. A to vše doprovázené revitalizací souvisejících veřejných prostor.

Pokud jde o výstavbu sportovní haly, první vizualizace můžete vidět na obrázcích. Pokud se vše podaří jak má, bude mít Desítka nový multifunkční objekt, který umožní sportovní vyžití široké veřejnosti.

Ve vztahu k rekonstrukci fotbalového areálu Ďolíček budeme nyní ve spolupráci s architekty hledat řešení zahrnující možnou dostavbu tribuny jih s komerčními prostory orientovanými do ulice Vršovická. Bez ohledu na výsledek těchto snah platí, že celý prostor tak jako tak projde tolik potřebnou rekonstrukcí – ať již bude konečná podoba jakákoliv.

Výstavba nové sportovní haly a rekonstrukce Ďolíčku jsou pro nás extrémně důležité a my jsme rádi, že se nám podařilo nalézt na nich s magistrátem shodu. Také trochu symbolicky, neboť tento rok bude Bohemka slavit 90 let od dokončení výstavby Ďolíčku. Mimochodem, Slávie bude současně slavit 130 let od svého založení. To jsou docela pěkná výročí, u jejichž příležitosti je podpora sportu na Desítce rozhodně na místě. Zvláště, pokud má tato podpora potenciál přilákat ke sportu širokou veřejnost, včetně mládeže.

Trochu samostatně stojí poslední ze zmíněných dílčích záměrů, a to dům pro městské nájemní bydlení na pozemku parc. č. 1121/1. Jedná se o projekt prosazovaný a financovaný Magistrátem hl. m. Prahy, přičemž dohoda s magistrátem zahrnuje podmínku, že 30% z celkového počtu bytových jednotek bude po jejich dokončení převedeno do dlouhodobé správy naší městské části. Výstavbě bude také předcházet architektonická soutěž, na které se má naše městská část v úmyslu rovněž velmi aktivně podílet, a to zejména pokud jde o nastavení konkrétních podmínek soutěže.

Při tom všem nesmíme zapomenout, že revitalizace lokality Bohemians sebou přinese ještě celou řadu dalších změn. Jmenovat lze např. úpravy Vršovické ulice, pěší propojení Dannerův park – Sámova ulice, nebo revitalizaci toku Botiče (stromořadí, lávky, pěší propojení podél koryta, cyklostezka, pobytové schody, vyhlídkové lavičky, plocha pro kulturní aktivity – letní kino, apod.).

Na "novou" lokalitu Bohemians se těšíme a ze své pozice uděláme vše možné i nemožné, aby se s realizací započalo co nejdříve.  

Nedávné články

Čeká nás oprava ZŠ Nad Vodovodem

Objekt Základní školy Nad Vodovodem, jehož kapacita je 600 dětí, byl postaven roku 1963. Škola má krásný sportovní stadion s dvěma multifunkčními hřišti s umělým povrchem, altánem a venkovní učebnou. Přímo na areál školy navíc navazuje zeleň Malešického parku. Bohužel, ačkoliv zde byly v uplynulých letech provedeny některé opravy (např. vyměněny výplně oken, zatepleny střechy, […]

Celý článek
Revitalizace Makuchovy lávky

Revitalizace Makuchovy lávky, alias „Vršovické promenády“ je součástí mnohem většího záměru, a sice „Revitalizace toku Botiče“. Tento projekt, jehož cílem je udělat z Botiče a jeho okolí zcela nový prostor plný míst k odpočinku a volnočasovému vyžití, získal mimo jiné cenu veřejnosti v soutěži urbanistický projekt roku 2019, na což jsme patřičně hrdí. Detailní dokumentace k záměru revitalizace […]

Celý článek
Nové parkovací domy Jahodová a V Olšinách

V prvé řadě jsme (narozdíl od našich předchůdců) našli odvahu v součinnosti s Magistrátem hlavního města Prahy zřídit v etapách modré zóny na celém území Prahy 10. Místní tak až na výjimky nemají problém zaparkovat před domem, kde dříve stála ve velkém vozidla Středočechů a dalších, kteří dojížděli do centra s tím, že si auto […]

Celý článek
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram